česky / english
energie-civ voda-civ voda-civ voda-civ voda-civ voda-civ voda-civ

REALIZOVANÉ PROJEKTY

ZROZENO V OHNI

Projekt exteriérové výstavy velkoformátových fotografií autorských návrhů skleněných plastik a dokumentů - ZROZENO V OHNI, který vznikl u příležitosti zahájení 11. ročníku Mezinárodního sklářského sympozia / IGS International Glass Symposium 2012 v Novém Boru

01 02 03

Napsali o projektu:
Sklo se zrodilo z ohně na Hradčanech (i-noviny.cz)
Na Hradčanském náměstí můžete shlédnout výstavu fotografií „Zrozeno v ohni" (rozhlas.cz)

 

WINTONOVY VLAKY (2011)

Fotografie a dokumenty o životě dětí, které směly žít, a o historii, ze které se lidstvo dosud nedokázalo poučit…

Exteriérová výstava velkoplošných fotografií a dokumentů navazující na úspěšný projekt Winton Train z roku 2009. Výstava po letech mapuje emocionálně i fakticky mimořádnou cestu Wintonova vlaku. Expozice je určena nejširší veřejnosti a je instalována v exteriéru na 26 mobilních panelech, které jsou v nočních hodinách osvětlené. Obrazové dokumenty a fotografie provázejí vysvětlující texty. Na dobových fotografiích jsou zachyceny tváře dětí, jejich cestovní pasy a víza, záběry Nicholase Wintona s dětmi při odjezdech vlaků v roce 1939, dokumenty o koncentračních táborech (např. Osvětim - Březinka) a o neúnosných podmínkách, ve kterých tam děti přežívaly.

Vernisáž proběhla v květnu 2011 současně v Praze na Vyšehradě a v Londýně na Liverpool Street Station.

V Praze byla výstava pro velký zájem prodloužena a lidé ji mohli vidět 2,5 měsíce.

V Londýně byla expozice bohužel dočasně deinstalována. Kvůli výbuchu islandské sopky a následnému extrémnímu poryvu větru, který se prohnal Londýnem, byla výstava částečně poškozena. Na hledání náhradního výstavního místa intenzivně pracujeme a o obnovení výstavy budeme informovat.

V současné době se také jedná o uvedení výstavy v Německu, Izraeli, USA a na Novém Zélandě.


KARLŮV MOST (2010)

Výstava věnovaná historii, současnosti a budoucnosti Karlova mostu.

Dopravní cesta, zásadní inženýrské dílo, také věčné staveniště, umělecká inspirace a v neposlední řadě i trvalý zdroj nevyřešených záhad, legend a mýtů.

Kolem Karlova mostu se časem nashromáždilo mnoho seriózních, ale také kuriózních informací. Historické grafiky, archivní fotografie i současné snímky, ať už dokumentární ze staveb či povodní a rekonstrukcí, nebo umělecké záběry, montáže, mapky, schémata i počítačové grafiky. To vše ukázala výstava, která se zabývala nejen historií a současností mostu, ale snažila se naznačit také jeho budoucnost.

WINTON TRAIN (2009)

V září 2009 byl z Hlavního nádraží v Praze vypraven přesně po 70 letech tzv. „Winton Train“. Čtyřdenní cesta připomínala jízdu podobných vlaků, které vypravil Sir Nicolas Winton z Protektorátu Čechy a Morava v roce 1939. Winton Train znovu projel tehdejší trasu z Prahy přes Norimberk, Kolín nad Rýbem, Holandsko až do Londýna. V dobových vagonech, tažených parní lokomotivou jelo 22zachráněných dětí (dalších pět „dětí“ následně přistoupilo v britském Harwichi). Spolu s nimi do vlaku nastoupili jejich příbuzní, Wintonova dcera Barbara spolu se svojí rodinou, výherci studentských soutěží, novináři, politici a další významné evropské osobnosti. Po celou dobu jízdy byly ve vlaku také filmové štáby mladých publicistů a umělců, kteří zaznamenávali průběh cesty, její nejzajímavější okamžiky a především pocity a prožitky účastníků.


Fundraising: Medialogue, s.r.o.

Tisková mluvčí:
Olga Menzelová Kelymanová
e-mail: olga.menzelova@medialogue.cz

ORBIS ARTIS – Čeští umělci objektivem Jaroslava Brabce (2008 - 2009)

Výstava 200 fotografií Orbis Artis režiséra, kameramana a fotografa Jaroslava Brabce, která mapuje umělecký život řady nejvýznamnějších osobností výtvarného života od 70. Let až do současnosti.

Expozice byla vystavena v: České centrum Brusel (2009), vlakové nádraží Ostrava Svinov (2009), České centrum Praha (2008), Galerie Zlatá husa v Praze (2008), Dům pánů z Kunštátu v Brně (2008)

01 02 03 04 05 06 07

JAN SAUDEK (2008)

Výstava velkoformátových fotografií uznávaného fotografa Jana Saudka, která byla instalována na Piazzetě Národního divadla.

YANN ARTHUS BERTRAND – Alive (Praha 2008, Plzeň 2009)

Projekt Alive volně navázal na výstavu Země krásná neznámá francouzského fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, jenž se tentokrát zaměřil na téma, které je mu obzvláštně blízké – svět zvířat a biodiverzita ve světě, kde vládne člověk.
Fotografie totiž neukazovaly pouze krásu divoké živé přírody, ale poukázaly i na rizika spojená s lidskými zásahy a současným životním stylem.
Součástí výstavy byl také informační stan, kde byly k dispozici pohledy, katalog výstavy a další odborné publikace související s přírodou.

01 02 03 04 05 06 07

ZEMĚ KRÁSNÁ NEZNÁMÁ (Praha 2006, Plzeň 2007)

Výstava představila fascinující fotografie francouzského fotografa Yanna Arthuse-Bertranda a jeho snímky zachycující krásu světa viděného z ptačí perspektivy.

Francouzský fotograf Yann Arthus-Bertrand se narodil 13. března 1946 a vždy se velice zajímal o přírodu.

Krásu světa viděného shora z horkovzdušného balónu poznal v Keni, kde se svou ženou připravoval reportáž o lvech. V roce 1991 založil agenturu Altitude, která se stala bankou leteckých fotografií, jedinou svého druhu a jsou v ní nashromážděny snímky ze všech koutů naší planety.

Ve světě je Yann Arthus-Bertrand vysoce uznávaným odborníkem na leteckou fotografii a vydal již mnoho publikací.

V roce 1995 začal realizovat svou rozsáhlou výpověď o stavu světa. Důraz klade na zachycení a zprostředkování informací o ekologických aspektech našeho působení na přírodu. Důležitou součástí jeho projektů je vzdělávací aspekt srozumitelný́ všem bez ohledu na hranice států, rozdílné jazyky či míru vzdělání.

OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE (2007)

Public relations a fundraising filmu režiséra Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala.

ANDREA KALIVODOVÁ (2004 – 2007)

Public relations mezzosopranistky Státní opery Praha.

AKTUÁLNĚ

Výstava Voda a civilizace v Českém Krumlově 11. 7.-2. 8. 2020

více. . .

MEDIALOGUE, s.r.o.
Hradčanské náměstí 67/8
118 00 Praha 1 - Hradčany
facebook